تبلیغات
کپی بیانات ره بر(روحی و نفسی فداه) - متن کامل سخنرانی رییس جمهور در جمع مردم آذربایجان غربی
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

کپی بیانات ره بر(روحی و نفسی فداک) کپی بیانات ره بر(روحی و نفسی فداک) نرم افزارهای دفاع مقدس / امام و رهبری/ دکتر حسن عباسی / استاد رحیم پور و دیگر محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی
افسران جوان جبهه جنگ نرم
عكس مذهبی
کپی بیانات ره بر(روحی و نفسی فداک) پیامک های سیاسی
چند جرعه اندیشه
اس ام اس های مثبت!!!

لینک باکس مذهبی قافله
 ســکــوت دل
پرواز تـــــــــا بی نهایت
حامل اسرار
مجمع وبلاگ نویسان طلاب جوان

سرباز صفر
نشانه

چهارشنبه 18 فروردین 1389 - 15:00

متن كامل سخنرانی رییس‌جمهور در جمع مردم آذربایجان غربی

 

    

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

خدای بزرگ را سپاسگزارم كه بار دیگر توفیق زیارت مردم مومن، سرافراز و انقلابی آذربایجان غربی را عنایت فرمود.

آذربایجان غربی نماد وحدت ملی و همبستگی و همدلی همه ایرانیان است. مردم این استان نماد نجابت، ایمان سلحشوری و مهربانی همه ایرانیان هستند.

همت مردم این دیار به بلندی قله ها و قلب مردم این دیار به پاكی كوهستان و ایمان مردم آذربایجان غربی به زلالی چشمه ساران این استان است.

این استان سنگر مستحكم صیانت ازاستقلال، عزت، فرهنگ و شرف ایران زمین است. مردم این استان مردمی مفید و نافع به حال همه ملت ایرانند. اندیشه های بلند، ایمان های مستحكم، دستان پربركت ، قدم های استوار و كار و تلاش بی وقفه از ویژگی های مردم ارومیه و استان آذربایجان غربی است. مردم این دیار مرزبانان فرهنگ و جغرافیای ایرانند مردم این استان در دفاع از انقلاب و آرمان های بلند ملت ایران در خط مقدم قرار داشته اند و امروز هم در صف مقدم حركت های انقلابی ملت ایرانند. مردان و زنان بزرگ، مجاهدان، عالمان، ادیبان، فقیهان و كارآفرینان ارزشمندی از این دیار بپاخاسته اند و در خدمت اعتلای ایران و ملت ایران بوده اند.

ایمان به خدا و دلبستگی به پیامبر عزیز اسلام و اهل بیت او از ویژگی های شاخص مردم آذربایجان غربی است. تاریخ این سرزمین سرشار از ادب، هنر و فداكاری است و سرتاسر این سرزمین قدمگاه مبارك رزمندگان و شجاعان و مجاهدان اعم از عشایر، بسیجیان، سپاهیان و ارتشیان دلاور است. سلام و درود خدا بر مردم عزیز آذربایجان غربی، سلام و درود خدا بر بزرگان این دیار علما، فقیهان، هنرمندان، شاعران و ادیبان، سلام خدا بر اساتید و معلمان و دانش آموزان و دانشجویان این استان، سلام خدا بر شهیدان، جانبازان و آزادگان و خانواده های معزز آنان، سلام خدا بر عشایر غیور، كشاورزان، كارگران ، صنعتگران، باغداران و كسبه و تجار آذربایجان غربی و بالاخره سلام خدا بر جوانان نمونه این استان، دختران عفیف و هنرمند و پسران شجاع و غیرتمند.

عزیزان من شما از عمق علاقه من به مردم آذربایجان غربی به خوبی آگاهید من افتخار دارم كه بخشی از عمر خودم را در بین بهترین ملت ایران، شجاع ترین ملت ایران، باصفاترین ملت ایران یعنی مردم آذربایجان غربی گذرانده ام.

ارومیه و آذربایجان غربی همیشه برای ما خاطره انگیز است. بهترین دوران، بهترین لحظات در بین بهترین ملت ایران.

عزیزان من می خواهم دو سه تا مطلب را خدمتتان عرض كنم مطالب مهمی است استدعا دارم هم شما و هم ملت بزرگ ایران عنایت كافی داشته باشند؛ مطلب اول درس آموزی از پیامبر عزیز اسلام است . پیامبر عزیز اسلام بالاترین هدیه خداوند به بشریت است. او الگوی جاودانه برای همه انسان ها در همه عصرها و نسل ها و سرزمین هاست. خدای متعال او را الگو و سرمشق قرار داده است و فرمود : «ولكم فی رسول الله اسوه حسنه» توجه داشته باشید كه بهترین الگو پیامبر گرامی اسلام است.

از ویژگی های پیامبر عزیز این است كه او در بالاترین مرتبه كمال قرار دارد «و هو بالافق العلی» در نقطه نهایی كمال انسان و در جوار خدای متعال.

او در مسیر درست است و گمراهی و ظلالت در كار پیامبر راهی ندارد، خدا فرمود: « ماذالصاحبكم و ما قبا » هیچ گاه پیامبر شما گمراه نخواهد شد و فریب نخواهد خورد كلام پیامبر كلام خداست. او بر اساس هوی نفس سخن نمی گوید، خدای متعال فرمود: «و ما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحا» او بر اساس خودخواهی ها، بر اساس غضب، بر اساس هیجانات بر اساس هوی نفس سخن نمی گوید هر چه می گوید وحی است كه خدای متعال به او فرموده است. پیامبر، اول معلم بشریت است او در بالاترین مرتبه علم و معرفت و حكمت قرار دارد و تا آخر معلم بشر خواهد بود. او مخزن علم خداست و دروازه ورود به علم پیامبر اسلام حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب است. پیامبر گرامی اسلام در صراط مستقیم الهی در حركت است. خدای متعال فرمود: «انك لمن المرسلین علی صراط المستقیم». ما در نمازهای خودمان دائما از خدا می خواهیم كه ما را به راه پیامبر هدایت كند «اهدناصراط المستقیم» دائما از خدا می خواهیم كه ما را در مسیر پیامبر قرار بدهد راه پیامبر راه عبادت و بندگی است، راه پاكی است، راه صفا و صمیمیت است، راه عشق به انسان ها و راه تعالی و كمال است. بالاترین مرتبه بندگی متعلق به پیامبر است، همه شما هر روز در نمازها می خوانید و شهادت می دهید به بندگی پیامبر و می گویید «واشهدان محمد عبده و رسوله».

خدای متعال بر اخلاص پیامبر اسلام شهادت می دهد: «قل الله اعبدو مخلص له دینی». پیامبر ما از نظر اخلاق سرآمد است «و انك لعلی خلق عظیم» دلسوزترین مردم برای هدایت انسان ها پیامبر اسلام بوده است تا جایی كه خدا به او می گوید تو داری خودت را می كشی وهلاك می كنی برای هدایت انسانها.

عزیزان من خدای بزرگ چنین وجود شریفی را به بشریت هدایت كرده است و او را مورد حمایت و یاری قرار داده است، خدا فرمود : «هوالذی ایدیك به نسله و بالمومنین» خدا با یاری خودش و به دست مومنین پیامبر و راه پیامبر و آرمان پیامبر را مورد حمایت قرار داده است. ما خدای بزرگ را سپاسگزاریم كه ملت ایران را مردم آذربایجان غربی را پیرو پیامبران الهی به ویژه پیامبر عزیز اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) قرار داده است.

عزیزان من همه بدبختی ها و مشكلات بشر انحراف از مسیر پیامبران است شما نگاه كنید برخی از دولت ها كه به ثروت و سلاح هم دسترسی دارند با انحراف از مسیر پیامبران چه مشكلات و فجایعی را برای جامعه بشری ایجاد كرده اند. در برابر آیین پیامبران ایستاده اند. پیامبران مردم را به توحید و خداپرستی دعوت می كنند آنها مردم را به خودخواهی و هوی پرستی دعوت می كنند. انبیاء الهی بشریت را به عدالت و قسط دعوت می كنند آنها اساس كارشان بر بی عدالتی و تبعیض و فاصله انداختن بین ملت هاست. پیامبران مردم را به پاكی، رعایت حقوق دیگران، احترام به دیگران دعوت می كنند اما آنها خودشان را مالك مردم می دانند و صاحب مردم می‌دانند به حقوق انسان ها پایبند نیستند، به راحتی برای تامین منافع خودشان میلیون ها انسان را به خاك و خون می‌كشند، پیامبران بشریت را به دوستی، صلح، محبت و برادری دعوت می‌كنند اما آنها در هر كجای عالم كه می‌روند تخم كینه، نفاق و دشمنی و ستم را می‌كارند.

انبیاء الهی به دنبال پیشرفت، معنویت، رفاه و كرامت همه ملت ها هستند اما آنها اخلاق را كنار گذاشتند فقط و فقط مانع پیشرفت ملت ها هستند.

انبیاء الهی به خدای متعال، ایمان و پاكی متكی هستند آنها به سلاح، بمب اتم و بمب شیمیایی می نازند و متكی هستند آنها به شیاطین متكی هستند.

عزیزان من چرا آنها به اینجا رسیده اند علت آن است كه پیامبران بشر را دعوت كرده اند كه در رابطه با یكدیگر برادری، محبت، عشق، صمیمیت و فداكاری را پایه قرار بدهید اما آنها همه روابط خودشان را فقط و فقط بر اساس منافع مادی تنظیم می كنند به همین خاطر امروز با كسی دوست هستند فردا دشمن هستند امروز دشمن هستند فردا دوست هستند یك روز از صدام حمایت می كنند یك روز علیه صدام به زور متوسل می شوند یك روز با گروه های تروریستی مخالف هستند یك روز با گروه های تروریستی همكار می شوند.

هر روز به یك رنگی چرا؟ چون پایه تنظیم روابط خودشان را بر اساس منافع مادی قرار داده اند نه بر اساس محبت، بر اساس احترام و حقوق دیگران.

آنها فقط و فقط به دنبال منافع مادی هستند و در راه كسب منافع مادی نه قانون برای آنها احترام دارد نه حقوق ملت ها احترام دارد نه مرزهای ملت ها احترام دارد، می بینید این روحیه آنها چه شرایطی را در جهان ایجاد كرده است.

مقایسه كنید مسیر پیامبران را با مسیر طاغوت ها و قلدرهای عالم، فاصله از زمین تا آسمان است. فاصله از نور تا ظلمت است، فاصله از هدایت تا گمراهی است، از بهشت تا جهنم است.

آنها می خواهند در سراسر جهان جهنم را برپا كنند و انبیاء آمده اند تا بهشت را برپا بكنند شما نگاه كنید دنیای پیامبران، دنیای پیروان پیامبران در چه حال و هوایی است دنیای آنها در چه حال و هوایی است؟

امروز فریاد بلند ملت ایران دعوت بشریت به راه انبیا است ملت ما همگان را دعوت می كند به مسیر انبیا و پیروی از دستورات انبیا.

بگذارید یكی دوتا مثال از شرایط جهانی بیان كنم، رژیم صهیونیستی را نگاه كنید چرا ما با آنها مخالفیم چرا آنها را به رسمیت نمی شناسیم. علت برای شما روشن است من یه بار دیگر بازگو می‌كنم تا به گوش طاغوت ها و قلدرهای دنیا فرو برود؛ رژیم صهیونیستی نماد دشمنی با پیامبران الهی و دشمنی با خداست، هرچه زشتی و بداخلاقی و عمل زشت در دنیا سراغ دارید یك جا در رژیم صهیونیستی مجتمع است.

امروز رژیم صهیونیستی نماد بی عدالتی، نماد آدم كشی، نماد تجاوز و نماد بی اخلاقی است. امروز رژیم صهیونیستی به یك نماد و معیار تبدیل شده است هركس كه با او نزدیك می شود، از او حمایت می كند، با او دوستی می كند، از ملت ها، از عدالت ، از پاكی و از صداقت فاصله گرفته است و هر ملتی كه علیه رژیم صهیونیستی می ایستد و قیام می كند.

ببینید به ما می گویند خاورمیانه بی ثبات است؛ می گویند نگران خاورمیانه هستند. خوب چه كسی خاورمیانه را بی ثبات كرده است؟ شما ببینید طی 60 سال 7 تا جنگ اتفاق افتاده است از این 7 تا جنگ 5 جنگ توسط رژیم صهیونیستی بوده است، 3 تا علیه كشورهای همسایه چهارمی علیه لبنان، پنجمی علیه غزه، بعد جنگ صدام علیه ملت ایران است. جنگ صدام علیه ملت ایران را چه كسی راه اندازی كرد، جز رژیم صهیونیستی، جز حامیان رژیم صهیونیستی كه صدام را تجهیز و تشویق كردند و جنگ راه انداختند جنگ بعدی جنگ صدام علیه كویت بود چه كسی او را تشویق كرد؛ سفیر آمریكا روز قبل از حمله صدام به كویت چه چیزی در گوش صدام گفت و چگونه چراغ سبز نشان داد. بعد هم كه جنگ افغانستان و عراق مستقیما توسط آمریكا و حامیان رژیم صهیونیستی. آنها چه می خواهند از جان خاورمیانه، بدنبال چه هستند؟ برای ملت ها معلوم است آنها به بهانه های گوناگون به دنبال تسلط بر خاورمیانه، نفت خاورمیانه، معادن و فرهنگ و اقتدار مردم خاورمیانه هستند. اصلا تاسیس رژیم صهیونیستی با هدف تسلط بر خاورمیانه و نفت بوده است همه بهانه های آنها برای حضور در خاورمیانه به خاطر پركردن جیب های گشاد سرمایه داری است و الا به آنها چه ربطی دارد در خاورمیانه چه می‌گذرد به آنها چه ربطی دارد ملت های خاورمیانه چگونه زندگی می كند همه حرفها بهانه است خودشان مشكل را درست می كنند خودشان ترورست درست می كنند بعد به بهانه مبارزه با تروریست كشورهای خاورمیانه را اشغال می كنند.

من می خواهم از زبان شما به آنان یك نصیحت بكنم و بگویم امروز دست شما برای ملت های منطقه رو شده است. شما دیگر حناتان پیش ملت های منطقه رنگی ندارد ملت های منطقه می دانند شما به دنبال حقوق بشر نیستید به دنبال مبارزه با تروریست نیستید به دنبال ایجاد امینت نیستید همه اینها دورغ است شما به دنبال منافع خودتان هستید. اخیرا آقایی سفر كرد به افغانستان با گستاخی و بی ادبی اعلام كرد تا زمانی كه منافع آمریكا اقتضا بكند در افغانستان می مانیم. من می خواهم از زبان مردم ارومیه و آذربایجان غربی به شما بگویم و هشدار بدهم دست از تجاوزتان بردارید، منطقه را تخلیه كنید، دست از حمایت رژیم جنایتكار و جعلی صهیونیستی بردارید، دست از توطئه های جدید بردارید، به نفع شماست اگر دست برندارید بدانید دست ملت قدرت ها ریشه شما را از خاورمیانه كنده خواهد كرد.

خودتان را به نادانی نزنید، از ملت های خاورمیانه نظرسنجی كنید از ملت های خودتان نظرسنجی كنید حتی ملت های خود شما هم مخالف حضور شما در منطقه، مخالف حمایت شما از رژیم صهیونیستی هستند شنیدید كه رژیم صهیونیستی خود را تجهیز می كند برای اینكه مجددا به غزه حمله بكند من می خواهم از زبان شما به صهیونیست ها هشدار بدهم اشتباه كردید در گذشته، این بار هم اشتباه می كنید. حمله به غزه شما را مقتدر و قوی نخواهد كرد، آبروی ریخته شده شما را برنخواهد گرداند، بدانید حمله به غزه عمر نامبارك و منحوس شما را به پایان خواهد رساند.

به حامیان آنها هم می گویم بدانید اگر در جنایت جدیدی علیه مردم غزه یا فلسطین یا لبنان یا سوریه از رژیم صهیونیستی حمایت بكنید ملت های منطقه شما را در لیست سیاه قرار خواهند داد یقه شما را خواهد گرفت و در دادگاه انقلابی ملت ها محاكمه خواهند كرد و از تخت قدرت فاسد به زیر خواهند كشید.

عزیزان من عرض كردم قدرت های طاغوتی فقط به زور، پول، زورگویی و اعمال شیطانی متكی هستند یك خبری دیروز منتشر شد از مصاحبه آقای اوباما من خواهش می كنم دقت كنید، من امیدارم این بحث هایی كه منتشر شده است صحت نداشته باشد اقای اوباما آمد با شعار تغییر اعلام كرد همین شش، 7 ماه قبل در صحن مجمع عمومی سازمان ملل به صراحت كه دولت های قبلی آمریكا در مسیر غلطی بودند حقوق ملت ها را رعایت نكردند احترام به ملت را رعایت نكردند زورگویی و تجاوز كردند و در صحن سازمان ملت قول و تعهد داد كه رفتار غلط و ضد انسانی دولت های قبلا راجبران كند اما متاسفانه حرفهایی كه دیروز از او منتشر شده است برخلاف این را ثابت می كند او ملت ها را ملت هایی كه تابع آمریكا نمی شوند زیر بار زور آمریكا نمی روند و در برابر زیاده خواهی و تجاوزگری او می ایستد را تهدید به استفاده از سلاح اتمی و سلاح شیمیایی كرده است.

البته ما این را به حساب ناپختگی و ناشی گری ایشان می گذاریم بالاخره ایشان تازه آمده و در عرصه های بالای سیاست دارد تجربه می كند و این گونه كه اطرافیانش به ما پیغام می دهند تحت فشار گروه های سرمایه داری و صهیونیست است و نمی تواند تصمیمات درستی را اتخاذ بكند. ما به حساب ناشی گری ایشان می گذاریم اما می خواهم به ایشان نصحیت كنم به اربابان او و كسانی كه پشت صحنه آمریكا هستند نصحیت كنم از روز اولی كه آقای اوباما آمد عده ای بر این باور بودند كه آقای اوباما فقط نقش یك ماسك و نقاب را بازی می كند او را آورده اند برای فریب ملت ها.

بعضی ها معتقد بودند اساس كار آمریكا همان اقدامات و اندیشه های آقای بوش است و آنها چون شكست خوردند تلاش كردند ظاهر قضیه را عوض كنند چهره را عوض كنند و با ماسك جدیدی بیایند البته ما علاقه نداریم كه این نظریه درست باشد. این حرفی كه آقای اوباما زده است حتی آقای بوش هم نزده است آقای بوشی كه دستش به خون ملت ها آغشته است جنایتكارترین رییس جمهور آمریكا و منفورترین شخصیت آمریكایی است او هم چنین حرفی را نزده است البته ما این را از قبل هم اعلام كرده بودیم كه سیاست مداران آمریكایی سیاست مداران مادی گرا و دنیا پرست هر جا كه در مقابل منطق و قانون و حرف حساب كم می آورند مثل كابوها و آرتیست های فیلم های گاوچرانان آمریكایی بلافاصله دستشان را روی سلاح خودشان می گذارند.

من می خواهم از زبان شما به آقای اوباما و همقطارانش نصیحت كنم بگویم آقای اوباما شما تازه از راه رسیدی یك مقدار صبر كن تا عرقت خشك بشود یك مقدار سرد و گرم را بچش یك مقدار مراقبت كن هر كاغذی كه جلوی شما گذاشتند دلیلی ندارد كه آن كاغذ را بخوانی هر حرفی را كه توصیه كردند دلیلی ندارد كه آن را تكرار كنی، بدان گنده تر و بزرگ تر از تو هم نتوانستند از این غلط ها بكنند تو كه جای خود داری.

من نصیحت می كنم به آقای اوباما مراقب باشد اگر بخواهد پا در مسیر آقای بوش بگذارد پاسخ ملت ها همان پاسخ دندان شكنی است كه به بوش داده اند.

البته بعضی ها می گویند این حرف را آقای اوباما نگفته است بیانیه رسمی دولت آقای اوباما بوده است چه تفاوتی می كند بیانیه رسمی دولت اوباما مسوولیتش به عهده آقای اوباما است من نصیحت می كنم آقای اوباما را ما علاقه نداریم كه سرنوشت آقای اوباما مانند آقای بوش بشود. باید دقت بكند در رفتار در كلام خودش در كلام دولتمردان خودش امروز ملت ها از دولت آمریكا به تنگ آمده اند عنایت كنید آقا بیانیه نوروزی داده است (خیلی ممنون چوخ ساغول بیانیه وریب سن )در آنجا گفته است ما تلاش كردیم یعنی آنها تلاش كردیم ایران را از انزوا خارج كنیم اما ایرانی ها نپذیرفتند. خیلی ممنون "ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان".

كی در دنیا منزوی است ؟ خودشان نشسته اند در یك كاخ شیشه ای رابطه اشان با دنیا قطع است فكر می كنند كه ملت ایران منزوی است. آن كسی منزوی است كه نمی تواند با ملت ها ارتباط برقرار كند آن كسی منزوی است كه وقتی می خواهد به عراق سفر كند عراقی كه تحت اشغال آنهاست می خواهد برود به عراق در پایگاه آمریكایی ها صحبت بكند جرات ندارد كه از قبل اعلام بكند همیشه بعد از اینكه سفر را انجام دادند خبرش را اعلام می كنند چه كسی منزوی است؟

اما مسوولین ایرانی به عراق می روند، زیارت می روند در خیابان با مردم با اقشار مختلف ملاقات می كنند ترس و واهمه ای ندارند از قبل هم اعلام می كنند ما خواستیم برویم افغانستان افغانستانی كه امروز بیش از 100 هزار نیروی آمریكایی و ناتو آنجا حضور دارند، به نوعی افغانستان تحت تصرف و اشغال است ما از یك هفته قبل اعلام كردیم فلان روز فلان ساعت وارد افغانستان می شویم اما آن آقا آمد افغانستان وقتی كه از افغانستان خارج شد خبرش را اعلام كردند كی منزوی است، امروز در دنیا ؟

ملت ایران به دنبال گفتگو و تفاهم با سایر كشورها می باشد اما اگر كسی بخواهد با درشتی و بی ادبی با ملت ایران سخن بگوید بدون تردید تودهنی خواهد خورد. امروز دنیا تغییر كرده و با 60 سال گذشته قابل مقایسه نیست، كسانی به سلاح و اقدامات نظامی متوسل می شوند كه عقب افتادگان سیاسی باشند.

در یكصد سال گذشته هر نیروی خارجی كه وارد افغانستان شده نه تنها پیروزی به دست نیاورده بلكه با ذلت از این كشور خارج شده است و كشورهای اشغالگر بدانند شكست آنها در افغانستان گسترده تر از شكست شوروی سابق خواهد بود چرا كه امروز دوره ملت ها است و ملت ها قدم متجاوزین را به خاك كشورشان قطع خواهند كرد.

امروز به فضل الهی در منطقه و جهان و در عرصه داخلی در بهترین شرایط قرار داریم و همبستگی ملی و عزم و اراده و همت ملت ایران در بالاترین درجه قراردارد و شرایط برای جهش های بلند فراهم است.

باید همه نقاط ایران را با سرعت و شتاب آباد كنیم و در این راه باید از همه ظرفیت های كشور استفاده كرد.

از مهمترین طرح های دولت طرح هدفمند كردن یارانه ها است و این طرح مقدمه جهش های اقتصادی و پیشرفت های بزرگ و شكوفایی استعدادهای كشورمان می باشد. طرح هدفمند كردن یارانه ها گام بلندی در اجرای عدالت می باشد و با همراهی ملت بزرگ ایران اجرا خواهد شد، البته اجرای این طرح نیازمند همكاری و همراهی همه قوای كشور است و امیدواریم مجلس محترم موارد جزیی كه در برابر اجرای این طرح وجود دارد را اصلاح كند تا دولت بتواند با اجرای آن مشكلات اقتصادی كشور را برطرف كند.

حل و فصل ریشه ای مسائل و مشكلات بخش كشاورزی، اشتغال و مسكن از مهمترین اقدامات دولت در سال جاری است و دولت بودجه و برنامه های گسترده ای برای رفع مشكلات دارد.

امسال صندوق آتیه فرزندان ایران زمین افتتاح می شود و از ابتدای سال 89 هر فرزندی كه در كشورمان متولد می شود برای این كه آینده وی تامین شود دولت در صندوقی به نام آتیه فرزندان ایران زمین برای این فرزند حساب سرمایه گذاری باز می كند و در گام اول برای هر مولود یك میلیون تومان هدیه خواهد داد و سالیانه نیز 100 هزار تومان به آن اضافه خواهد كرد. ‌ از خانواده ها هم خواهش می كنیم كه ماهیانه حداقل 20 هزار تومان به این حساب واریز كنند تا زمانی كه این فرزند به سن جوانی رسید از این صندوق 120 میلیون تومان برای اشتغال، ازدواج و مسكن در اختیار وی قرار گیرد.

دریاچه ارومیه نه تنها از زیباترین دریاچه ها و مراكز زیستی در دنیا است بلكه موجودیت آن ضامن بقای حیات و نشاط در این سرزمین و كشورمان است. متاسفانه این دریاچه در معرض آسیب قرار دارد كه قصد دارم از نزدیك از این دریاچه و جزایر آن بازدید كنم و با حضور كارشناسان، مشكلات آن را مورد بررسی قرار دهیم. برای رفع مشكلات این دریاچه هر اقدام و بودجه ای كه لازم باشد اختصاص خواهد یافت تا نشاط و سرزندگی به این دریاچه برگشته و ماندگار شود. البته در این مسیر همراهی و همكاری مردم نیز لازم است.