تبلیغات
کپی بیانات ره بر(روحی و نفسی فداه) - نكات جالب
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

کپی بیانات ره بر(روحی و نفسی فداک) کپی بیانات ره بر(روحی و نفسی فداک) نرم افزارهای دفاع مقدس / امام و رهبری/ دکتر حسن عباسی / استاد رحیم پور و دیگر محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی
افسران جوان جبهه جنگ نرم
عكس مذهبی
کپی بیانات ره بر(روحی و نفسی فداک) پیامک های سیاسی
چند جرعه اندیشه
اس ام اس های مثبت!!!

لینک باکس مذهبی قافله
 ســکــوت دل
پرواز تـــــــــا بی نهایت
حامل اسرار
مجمع وبلاگ نویسان طلاب جوان

سرباز صفر
نشانه

نكات جالب

امیرالمومنین(ع)

امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) شخصیتى است كه همه‏ى فرق اسلامى درباره‏ى عظمت او، درباره‏ى خصوصیات او و درباره‏ى شأن و منزلت والاى او در اسلام، با یكدیگر اتفاق نظر دارند.

...

 

... خب، ما شیعیان در زیارت جامعه میگوئیم: «معروفین بتصدیقنا ایّاكم»؛ ما معروفیم به ارادت و علاقه و عشق به امیرالمؤمنین و خاندان پیغمبر؛ لكن نمیتوانیم ادعا كنیم كه امیرالمؤمنین فقط متعلق به ماست. نه، همه‏ى مسلمانهاى عالَم - از فرقه‏هاى مختلف - درباره‏ى امیرالمؤمنین این را قائلند كه این شخصیت عظیم، این انسان بى‏نظیر و این مظهر كامل اسلام، ذره‏اى و لحظه‏اى از متابعت پیغمبر اكرم سرپیچى نكرد؛ تخلف نكرد؛ كوتاهى نكرد؛ از دوران كودكى، تا دوران نوجوانى، تا دوران ریعان شباب و تا آخر عمر، یك لحظه در راه مجاهدت براى خدا و براى اسلام و براى قرآن فروگذار نكرد.

 

 

پس این یك نكته است كه ما - چه شیعه، چه سنى و چه مذاهب گوناگون بین این فرقه‏ها - بیائیم و امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) را ملاك و محور وحدت قرار بدهیم.

 

 

 

 

به سمت قله

نكته‏ى بعدى این است كه محبت امیرالمؤمنین خیلى باارزش است. در روایت است كه هركسى محبت كسى در دل اوست، در قیامت با او محشور میشود. محبت خیلى حائز اهمیت است. اما محبتِ به تنهائى كافى نیست؛ تبعیت و پیروى كردن لازم است. ما كه در دنیا به نام شیعه معروف هستیم، شیعه را اینجور معنا كرده‏ایم: «الشّیعة من شایع علیّا»؛ باید دنبال او حركت كنیم و هدفهاى او را دنبال كنیم. معلوم است كه ما با همه‏ى تلاش خود به رتبه‏ى امیرالمؤمنین نخواهیم رسید، اما به سمت آن قله باید حركت بكنیم.

 

 

 

عدالت در سیره امیرالمومنین(ع)

خب، حالا توجه كنیم كه امیرالمؤمنین در زندگى پُربارِ پُرمضمونِ درس‏آموز خود، چه چیزى را در درجه‏ى اول اهمیت قرار داده است. یكى مسئله‏ى عدالت است كه عدالت در سیره‏ى امیرالمؤمنین، شاید بشود گفت برجسته‏ترین نمودارهاست.

 

 

 

مدا نكردن با...

مدارا نكردن با ظالم، همدلىِ با مظلوم و كمك براى گرفتن حق مظلوم از ظالم، چیزهائى است كه در زندگى امیرالمؤمنین، در كلمات امیرالمؤمنین و در خطب نهج‏البلاغه، به وضوح در صدها نقطه، قابل ملاحظه است. به این جملات پربار امیرالمؤمنین توجه بفرمائید: «و اللَّه لأن ابیت على حسك السّعدان مسهّدا أو أجرّ فى‏الأغلال مصفّدا احبّ الىّ من أن القى اللَّه ... ظالما لبعض العباد و غاصبا لشئ من الحطام»؛ ببینید! آن نمودار و پیشانى حكومت امیرالمؤمنین این است؛ یعنى اگر در سخت‏ترین شرائط زندگى قرار بگیرم، ممكن نیست كه من اندك ظلمى به احدى از خلایق انجام بدهم و براى خودم حطام دنیا را جمع‏آورى كنم؛ براى خودم ذخائر دنیوى را طلب بكنم.

 

 

 

 

شعار امیرالمومنین

دنیا در چشم و نظر امیرالمؤمنین - به معناى آنچه كه انسان براى خود از بهره‏هاى زندگى قائل است - بكلى مردود و متروك است. خطاب به دنیا مى‏گوید «غرّى غیرى»؛ اى لذتها! اى زیبائیهاى زندگى مادّى! برو دیگرى را فریب بده؛ على را نمیتوانى فریب بدهى. این شعار امیرالمؤمنین است.

 

 

عدالت

امروز در نظام اسلامى - نظامى كه به اسم اسلام در این كشور تشكیل شده است - چه چیزى اهمیتش از همه بیشتر و حساسیّت نسبت به آن لازم‏تر است؟ عدالت. یعنى اگر امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) در زمان ما و در این جامعه و در میان این مردم - كه اینجور عشق خودشان را نسبت به آن بزرگوار ابراز میكنند - حضور میداشت، چه چیزى را بیشتر از همه چیز دنبال میكرد؟ یقیناً عدالت.

 

 

عدالت خواسته‏ى یك جماعت خاصّى از مردم یا اهل یك كشور و اهل یك ملت نیست؛ عدالت خواسته‏ى طبیعى و تاریخىِ همه‏ى آحاد بشر در طول تاریخ بشریت است. همان چیزى است كه بشر تشنه‏ى آن است و جز در حكومت انبیاء عظام الهى - آنهائى كه به حكومت رسیدند - یا اولیاء برجسته مثل امیرالمؤمنین، عدالت به معناى واقعى كلمه اجرا نشده است.

 

 

دنیاداران و كسانى كه دلهاشان پر از هوس به دنیا و شئون مادى دنیاست، نمیتوانند عدالت را اجرا كنند. اجراى عدالت یك روح غنى، یك اراده‏ى قوى و یك قدمِ ثابت لازم دارد. ما باید همه‏ى تلاشمان این باشد كه بتوانیم در این راه دنبال امیرالمؤمنین حركت كنیم. اعتراف میكنیم كه نخواهیم توانست مثل على‏بن‏ابیطالب، عدالت را اجرا كنیم؛ این را قبول داریم. ماها كوچكتر و ضعیفتریم از آنكه بتوانیم آن‏جور استوار - مثل فولاد، مثل صخره - در مقابل این امواج بایستیم؛ اما بقدر خودمان باید تلاش كنیم.

 

 

 

 

مطالبه عدالت

امیرالمؤمنین از عمّال خود هم مطالبه‏ى عدالت میكرد؛ با اینكه آنها در حد امیرالمؤمنین نبودند. پس تكلیف اجراى عدالت بر دوش ما هم هست؛ باید دنبال بكنیم. این چیزى است كه مردم باید بخواهند؛ باید فرهنگ عمومىِ ملت ما بشود. مردم ما باید بیشترین چیزى را كه میخواهند، عدالت و انصاف باشد؛ هم در امور داخل كشور، هم در مسائل جهانى.

 

 

 

بی عدالتی

این بى‏عدالتى‏اى كه در دنیا امروز وجود دارد و این ظلم فاحشى كه امروز از سوى قلدرها و گردن‏كلفت‏هاى عالم نسبت به بشریت و ملت‏ها دارد انجام میگیرد، مبارزه‏ى با یك چنین منكر عظیمى - از نظر مسلمانى كه براى حاكمیت اسلام و در سایه‏ى جمهورى اسلامى زندگى میكند - باید یك فریضه‏اى محسوب بشود. این باید در زندگى ما، شعار ما باشد؛ هم در مسائل داخلى، هم در مسائل جهانى.

 

 

 

عبادت

اگر بخواهیم این عدالت را اجرا كنیم، قدم اول این است كه ما به كمك الهى اعتماد داشته باشیم و رابطه‏ى دل خودمان را با خدا محكم كنیم؛ اینجا میرسیم به مسئله‏ى دعا، عبادت، تضرّع، مناجات و توسّل باللَّه. ماه رجب، بهار عبادت و تضرّع و توسل الى اللَّه است. این ایام عبادت را - این ماه رجب را، ماه شعبان را و بالاتر، ماه رمضان را - دست كم نباید گرفت.

 نوشته شده توسط :علی
چهارشنبه 2 تیر 1389-01:01 ب.ظ
تمام نگاه() 

زنده باد بسیجی امام خامنه ای
پنجشنبه 25 شهریور 1389 09:42 ق.ظ
سلام
خداقوتتون بده. من امروز اولین باره وبلاگتون رو می بینم. فوق العاده س.
ولی مگه خدای نكرده فرمایشات آقا تعطیل شده كه "كپی" ش تموم بشه.
مگه شما به قول داداش حسین(قدیانی) بسیجی خامنه ای نیستی؟ مگه ستاره ها نباید دور حضرت ماه بچرخند و نور بگیرند؟
خواهش میكنم ادامه بدین. من تازه میخواستم "كپی بیانات ره بر (ارواحنا وانفسنا فداه)" رو به دوستان معرفی كنم.
منتظریم...
پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز
چهارشنبه 10 شهریور 1389 12:06 ب.ظ
سلام
بر آن شدیم طبق فرموده امام رحمـت الله علیه، نام این رژیم منفور را نیز از صحنه سایبر حذف کنیم و این میسر نمی شود بجز اینکه وبلاگنویسان مسلمان و رسانه های سایبر و حتی رسانه های گروهی از جمله صدا و سیما و تمام نشریه های کشور، دست در دست هم بدهند و به جای کلمه منفور " ا س ر ا ء ی ل ", همان رژیم صهیونیسم و یا رژیم اشغالگر قدس را بکار ببرند

لطفا کد زیر را در قشمت کدها بعنوان بنر جهت امضا تومار در وب خود قرار دهید و ما را در این راه یاری کنید

<center><object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0" width="120" height="240" align="middle"> <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" > <param name="movie" value="http://irfreeup.com/images/5jar8azmx7dql4xtnpy.swf" > <param name="quality" value="best" > <param name="bgcolor" value="#ffffff" > <PARAM NAME=FlashVars VALUE="clickTAG=http://www.hefanews.ir/world/iran/2913-jonbesh.html"> <embed src="http://irfreeup.com/images/5jar8azmx7dql4xtnpy.swf" FlashVars="clickTAG=http://www.hefanews.ir/world/iran/2913-jonbesh.html" quality="best" bgcolor="#ffffff" width="120" height="240" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" > </embed></object>
133
سه شنبه 9 شهریور 1389 06:04 ق.ظ
شرافت ساوجی
شنبه 30 مرداد 1389 08:43 ب.ظ
سلام تقدیم بشما
amin
پنجشنبه 28 مرداد 1389 03:48 ب.ظ
mamnon
هم عهدان منتظر-4
چهارشنبه 27 مرداد 1389 04:29 ب.ظ
بسم رب المهدی
آنچه که هستی هدیه خداوند به توست و آنچه که میشوی هدیه تو به خداوند است
وبلاگ اخبار مهدوی خوشحال میشود با شما تبادل لینک کند.
اگر با تبادل لینک موافقید ما را مطلع سازید.
"اللهم عجل لولیک الفرج" . . .
133
دوشنبه 25 مرداد 1389 04:04 ب.ظ
سلام

میخوام در این ماه فقط روزه نشم

میخوام روزه دار باشمروزه دار

یعنی از هر لحاظ روزه باشم

نه اینکه فقط گشنگی و تشنگی را تحمل کنم

امیدوارم در این ماه رحمت خدا شامل حال من هم بشه

امیدوارم رحمت خدا شامل حال شما هم بشه

بیایید در این ماه با خودمون یه عهدی ببندیم

قبل از افطار فقط یه دعا از خدا بخواهیم

اللهم عجل لولیک الفرج

یا مهدی
s133.blogfa.com
پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز
سه شنبه 19 مرداد 1389 06:11 ب.ظ
با سلام
قابل توجه مدیران وب
با ثبت نام در قسمت خبرنگار افتخاری، پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز، و ارسال نقد و تحلیل های خود در رابطه با مسائل سیاسی و اجتماعی و دیگر موضوعات داغ و همچنین عکس و کسب امتیاز لازم در امتیازگیری مطلب خود از کاربران این سایت
علاوه بر اینکه خود را در پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز، به دیگران معرفی می کنید، در صورت کسب حداکثر امتیاز لازم از کاربران، به مدت 10 روز تبلیغ وب خود را در سایت حفا نیوز به صورت رایگان
قرار دهید
لازم به ذکر است که، مطلب ارسالی نباید از هیچ سایت دیگر کپی برداری شده باشد
شما بعد از 24 ساعت از انتشار مطلب خود در پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز ، مجاز به انتشار مطلب خود در وب خود هستید
مطلب شما به نام و شخص شما در پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز درج می شود
مطلب شما در صورت، تایید گروه مدیریت حفا نیوز در صفحه اول به نمایش در می آید
پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز در انتشار و یا عدم انتشار مطلب ارسالی مختار می باشد
امتیاز گیری هر ده روز یکبار انجام شده و فقط دو وبلاگ و یا سایت در صورت حداکثر امتیاز لازم نسبت به دیگران، تبلیغ آنها در پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز نمایش داده می شود
در صورت امتیاز دادن به مطلب خود از نظر شرعی و قانونی مسئول هستید و اینکار شرعا مجاز نمی باشد
شما می توانید لینک مطلب خود در پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز را در وب خود قرار داده تا کاربران شما به آن امتیاز دهند
همچنین در صورت امتیاز گیری بالا در پایگاه خبری و تحلیلی حفا نیوز، مطلب شما در قسمت ویژه نیز به نمایش در میاید
توجه داشته باشید که تعداد مطالب ارسالی شما در این دوره زمانی که ده روز می باشد تاثیر داشته و جزو امتیازات شما محسوب می شود
در موقع ثبت نام حتما نام وب خود را ارسال کنید

در ضمن با قرار دادن کد زیر در وب خود و با تغییر اندازه آن در صورت تمایل می توانید از اخبار ویژه در وب خود استفاده کنید

<SCRIPT language="javascript" type="text/javascript">
document.write ('<center><ifr');
document.write ('ame width="200" height="200" src="http://hefanews-ir.blogfa.com/page/link.aspx" style="border: 0px;"');
document.write (' border="0" scrolling="no"></ifr');
document.write ('ame>');
</SCRIPT>
shirin
یکشنبه 17 مرداد 1389 01:18 ق.ظ
سلام
وب قشنگی دارین
برای دریافت احکام دعاها ی ماه مبارک در میلتون در گروه اسرا عضو شوید
خوشحال میشیم که شما را در جمع خود ببینیم و از مطالب شما استفاده کنیم
http://groups.yahoo.com/group/asra_group
hamid
سه شنبه 5 مرداد 1389 12:09 ب.ظ
سلام. آغاز امامت دوازدهمین اختر پر فروغ آسمان ولایت , مبارک
حامیان ولایت
چهارشنبه 30 تیر 1389 10:43 ق.ظ
دوست عزیز آقای علی قاسملو
با سلام، به اطلاع شما می رساند، نسخه جدید شبکه اجتماعی حامیان ولایت (جامعه مجازی ولایتمداران) با در نظر گرفتن امکانات مورد نیاز برای کاربران، که می توان سطح امکانات آن را با پایگاههای بزرگی همچون فیس بوک مقایسه نمود، آماده بهره برداری شده است.
این پایگاه در نظر دارد، با فراهم آوردن بستر مناسبی جهت پوشش دادن به فعالیت های وبی حامیان اینترنتی ولایت، و ایجاد یک پایگاه منسجم مردمی در این زمینه با هدف مبارزه همه جانبه با دشمنان قسم خورده نظام و همچنین فرهنگ سازی جهت دفاع از حریم ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در فضای اینترنت ایفای نقش نماید.
لذا از شما دعوت می شود با پیوستن به جمع اعضای این شبکه، یاریگر ما در رسیدن به هدف بزرگمان باشید.
آدرس شبکه:
http://velayatmadaran.ir
عضویت در شبکه:
http://velayatmadaran.ir/join.php
آموزش نحوه استفاده از شبکه:
http://velayatmadaran.ir/page/Files_index
ایمیل مدیر شبکه
admin@velayatmadaran.ir
همچنین از شما درخواست می شود با قرار دادن لینک شبکه در وبلاگتان در معرفی شبکه به دوستان و خوانندگان وبلاگتان ما را یاری نمایید.
طلبه
سه شنبه 15 تیر 1389 03:44 ب.ظ
سلام
خدا قوت
مکتب الشهدا
دوشنبه 14 تیر 1389 07:56 ب.ظ
بسم الله
بفرماییدروضه امام کاظم(ع)
یاباب الحوائج
سعید
جمعه 4 تیر 1389 01:05 ق.ظ

خدایا مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای راضی ام کن تا کوچکی چیز های نداشته ام آرامشم را به هم نزنند


آقای قاسم نژاد
خدا همراهتان

علی علی
باباپور
چهارشنبه 2 تیر 1389 04:57 ب.ظ
روحی فداک، علمدار عصرظهور
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.